STORM-23

Storm 23 został wyposażony w nowoczesny kadłub, o długiej linii wodnej, pionowej dziobnicy, szerokiej wodnicy i okrągłej rufie. Sam kadłub został zoptymalizowany pod kątem łatwego prowadzenia jednostki, dużej stateczności i dzielności. Oprócz kształtu kadłuba gwarantuje to wysokość burt oraz solidne zabalastowanie jachtu. Wszystko razem sprawia, że Storm 23 będzie jachtem dość szybkim, ale przede wszystkim posłusznym i dzielnym.

Mimo stosunkowo niedużych rozmiarów zewnętrznych program wnętrza przewiduje możliwość noclegu 6-ciu osobom. Kabina jest wysoka i szeroka. Znalazło się w niej miejsce na osobny przedział WC, kambuz z kuchenką gazową, zlewem i lodówką! Ogólna koncepcja wnętrza jest bardzo dopracowana. Składa się z bardzo dużej koji dziobowej, płynnie przechodzącej w kanapy w mesie. Kanapy mogą być rozkładane, co tworzy jedną wielką platformę sypialną nawet dla 4 osób. Całości dopełnia podwójna, poprzeczna koja rufowa pod kokpitem.

Pokład tej jednostki jednak zdecydowanie odbiega od standardu. Nadbudówka jest wysoka i szeroka, ale niezwykle funkcjonalna, miękko przechodząca w falochron wokół kokpitu. Kokpit jak przystało na jacht mazurski jest duży i otwarty od rufy. Ze względu na bezpieczeństwo żeglugi z dziećmi oferowana też będzie profilowana belka laminatowa, zamykająca kokpit na rufie na wysokości siedzisk.

Ilość osób (komfort) 6 (4)
Ilość koi 2x 1os., 2x 2os.
Długość 7.00 m
Szerokość 2.66 m
Zanurzenie 0.31 / 1.46 m
Wysokość w kabinie 1.80 m
Wysokość masztu 8.0 m
Powierzchnia żagli 24 m